kredyt hipoteczny na remont mieszkania

Planujesz remont mieszkania, lecz nie posiadasz tak dużej gotówki? Zapewne w tym celu sięgniesz po wsparcie finansowe do banku. Jeśli zastanawiasz się, czy kredyt hipoteczny będzie w tym przypadku dobrym pomysłem, warto abyś przeczytał ten artykuł do końca.

Kredyt hipoteczny jest szczególnie atrakcyjny gdy koszt remontu mieszkania może być naprawdę wysoki. Wynika to przede wszystkim z niższego oprocentowania w stosunku do innych rodzajów kredytów, np. Wysoko oprocentowanych kredytów gotówkowych. Ponadto zwykle kredyt hipoteczny rozkłada się na dłuższy okres czasu i dzięki temu spłaca się dużo niższe raty. Trzeba jednak posiadać mieszkanie, które rzeczywiście może zostać zabezpieczeniem kredytu. Nie musi być to akurat ta nieruchomość, którą właśnie planujemy remontować. Warunek jest jednak taki, że na owej nieruchomości nie może ciążyć już hipoteka. Sporym minusem kredytu hipotecznego jest długi czas oczekiwania na pieniądze. Zanim się je otrzyma, bank musi sprawdzić zdolność kredytową klienta, mieszkanie, które chce dać pod hipotekę oraz załatwić wszelkie sprawy z tym związane, jak wycena nieruchomości, wpis hipoteki, ubezpieczenie pomostowe itp. To wszystko niestety trwa. Ponadto kredytobiorca musi przedstawić harmonogram prac remontowych i być pod tym kątem sprawdzany. Nie może on wykorzystać pożyczonych pieniędzy w żaden inny sposób, jak tylko na remont. Z tego względu powinien przedstawiać do banku wszelkie faktury.

Jakie są alternatywy dla kredytu hipotecznego? Pożyczka hipoteczna i kredyt gotówkowy. Są to opcje mniej lub bardziej opłacalne, ale z pewnością najczęściej wybierane przez klientów pożyczających pieniadze na remont mieszkania, zaraz obok kredytu hipotecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *